Taş Desenli Duvar Kağıdı

Taş Desenli Duvar Kağıtları

Çevre algımızın büyük bir kısmı görme duyumuzla oluşmaktadır. İnsan doğası gereği bulunduğu mekanla kesintisiz bir etkileşim halindedir. Zamanımızın çoğunu geçirdiğimiz bu iç mekansal dünya ile ilişkimiz, yaşam kalitemize etki eden en önemli ögelerden biridir.

Mekanı kavramken renk, ışık, doku gibi unsurlar, bulunduğumuz mekanla ilişki kurmamızı sağlayan temel unsurlardır . Bu unsurlar boyut yaratıcı unsurlardır aynı zamanda ve genişlik, derinlik, yükseklik algılarımızı da etkiler

Tarihten günümüze en çok kullanılan dokulardan biri de taş dokusudur. Günümüzde taş görünümü ve dokusu; dekorasyonda en çok kullandığımız malzemelerden biri olan duvar kağıtlarına taşınmıştır. Taş desenli duvar kağıdı her dönem güncelliğini koruyan duvar kağıdı modellerinden biridir. Taş desenli duvar kağıtları bir bakıma doğal görünümü temsil ettiklerinden, yıllar içinde değişen estetik değerlere uyum sağlarlar.

Bulunduğunuz ortamı rahatlatır

Bulunduğumuz ortamın huzurlu-dingin veya enerjik-dinamik bir yapıya sahip olması için dekorasyon unsurlarını buna göre seçebiliriz. Örneğin yatay dikdörtgenler şeklinde tasarlanmış bir taş desenli duvar kağıdı dinginliği çağrıştırırken, düzensiz dokulu taş deseni enerji ve dinamizmi çağrıştırır. Dikey döşeli taş desenli duvar kağıtları duvarları daha yüksek gösterirken yine açık renkler kullanıldıkları mekanları geniş gösterir. Dar mekanları geniş göstermek için yatay unsurları kullanmak daha uygundur.

Taş desenli duvar kağıtları taş duvarı ikame ettiklerinden, uygulama açısından daha kolaydır. Bu da maliyet ve zaman açısından kazanç sağlar.

Taş desenli duvar kağıtları ortamda bulunan mobilya ve eşyalara çok rahat uyum sağlamaktadır. Dekorasyonunuza eşlik edebilme özelliğinden dolayı taş desenli duvar kağıtlarını uzun yıllar sıkılmadan kullanabilirsiniz.

3 Boyut özelliği gösterir

Taş desenli duvar kağıtları 3 Boyut özelliği de gösterebilmektedir. Bu özellikleri ile uygulandıkları ortama derinlik hissi kazandırırlar. Taş desenli duvar kağıtlarında gölge efektleri ile 3 Boyutlu görünüm sağlanır bu da duvarda gerçek taş algısı yaratır. Bazı taş desenli duvar kağıtlarında 3 Boyutlu görünüm vinil yüzeyin boyutlandırılması ile sağlanır. Her iki şekilde de duvarda gerçek taş algısı yaratılır.

Taş desenli duvar kağıdında geleneksel kiremit renkleri, beyaz doğal taş renkleri, çatlamış veya kırılmış taş görüntüleri, antrasit – siyah tonlar, mermer detayların bulunduğu tasarımlar, dikdörtgenler, kareler, düzensiz şekiller vb. çok fazla seçenek vardır. Zengin renk ve doku görünümü ile size en uygun modeli seçmeniz kolay hale gelir.

Her mekana uyumludur

Taş desen duvar kağıdını, dilerseniz salonunuzun bir duvarı, yatak başınız, şömine etrafı, ofis veya showroomunuzun duvarları, genç odası, tv ünitenizin arkası gibi birçok yerde kullanabilirsiniz.

Taş desenli duvar kağıtlarında UV baskı sistemi ile koku yapmayan ve sağlığa zararlı madde içermeyen boyama yapılır. Böylelikle yaşam alanlarınızı sağlığa uygun döşemiş olursunuz.

Taş desenli duvar kağıdı montajı için profesyonel ekibimizden yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen − eight =

error: İçerik Korumalıdır !!